GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 4823081
*
nr 482 3081
Keramik
13 del. 60/70-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2007
kl 17:05:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 16:29:27
1
Vinnande bud
27/8 16:40:27
2
400 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:07
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15
*
Keramik
nr 482 3081
Keramik
13 del. 60/70-tal
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/8 16:29:27 | 1 | Vinnande bud |
27/8 16:40:27 | 2 | 400 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:07 -
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15